Purjejaht Cassandra on laev ja meeskond, mis seilanud Läänemerel nüüd juba kümme aastat. Laev on meeskonna all küll 2016 aastal vahetunud, aga nimi jäi. See logiraamat saab alguse 2007 aasta maist kui tõime Cassandra nime kandva laeva Taanist, Bornholmi saarelt. Nimi meile sobis, sest sellel on ajalooline side Eesti ja Saaremaaga. Meie esimene laev kannab alates 2016 uute tublide seilajate käes nime Elektra . Uus Cassandra on Beneteau First 34.7 Koos uue laevaga kasvas veidi ka meeskond.

11.8.15

Muhu Väina regatt 2015


Jaht Cassandra osales 8-ndat korda Muhu Väina regatil. Meeskonnas olid Jaanis, Alo, Ülar, Ranno ja Ott. Paar päeva varem väljumisega kolmapäeva õhtul 17:30 tõi Alo koos Maria, Martini ja Otiga laeva Lennusadamasse. Olid soodsa pärituulega kuivad ilmad ja Roomassaarest startisid samale teekonnale ka Maris, Villu ja Mercurius.
Lõhkusime alla võttes spinni ja üles tõmmates eespurje. Alol oli reedel purjetöökotta asja.
Jaanis ja Ülar saabusid reedel ning koos käidi laupäeval Veega Marine ellingus laevu vaatamas ning grilliti Alo juures.
Regati esimene päev oli pühapäev, tuuline ja vihmane. Peale Tallinna ringi starditi otse merelt Kärdla suunas. Rehv suurpurjes. Sama raske minek, kui Gotlandile aga hommikuks olime kohal. Tibutas veel.
Kolmandal päeval läksime Kuivastu suunas. Ilm oli kenam ja tuul tagant. Sellega me ei võida muidugi. Lisaks tõmbasime spinni genu karabiinide vahele puruks ja Jaanis hakkas parandajat otsima. Vana spinniga hävisime veelgi.
Neljandal päeval läksime Roomassaare suunas. Tugev vastutuul, paljud sõitsid meie plotteri kriitilistest kividest veel rohkem maa poolt, aga eks leiti kive ka. Hoidsime mere poole ja see tasus ära. Neljandana kohal. Parandatud spinn toodi ka ära. Kohtusime peredega ja Jaanis käis poes.
Neljapäeval läksime Pärnu suunas. Startisime eespurjega, aga panime kohe ka spinni üles ning enne finišit enam alla ei võtnudki. Allirahu all istusid kõik tuulevaikuses ning taas allatuule ots, mis meile võitu ei too. Finiš oli öösel, spnni all ja Pärnu tulede taustal täielik geopeitus. Lisaks tuli purjenumbrit valgustada ja raadios oma nimi teatada. Paljud ei teinud seda, aga me ei protestinud ka.
Reedel sõitsime vastu tuult Sorgu alla ja tagasi ka genuga. Isegi ORC I grupis ei pannud kõik spinni üles, tuult 13 m/s.
Laupäevane lühirada oli leebema ilmaga, kui kahel varasemal aastal. Saime mõlemad sõidud enne tuule vaikimist tehtud. Kraapisime kolmandat korda spinni. Sadamas olid pered vastas, istusime korraks ja meenutasime regatti.
Esmaspäeva õhtul tõid Jaanis, Ülar, Liina, Merit ja Heiki laeva Roomassaarde. Teisipäeva lõunaks kohal.


No comments: