Purjejaht Cassandra on laev ja meeskond, mis seilanud Läänemerel nüüd juba tubli 15 aastat. Laeva meeskond on natuke läbi aegade vahetunud ja ka alus ise on aastal 2016 ja ka 2022 aastal vahetunud, kuid ajalooline nimi jäi. See logiraamat saab alguse 2007 aasta maist kui tõime Cassandra nime kandva laeva Taanist, Bornholmi saarelt. Nimi meile sobis, sest sellel on ajalooline side Eesti ja Saaremaaga. . Teine Cassandra oli Beneteau First 34.7 . Alates 2022 seilab meredel kolmas laev, seekord X-35 aga nimi ikka sama.

24.6.21

Kihnu jaanikule

 Jaanilaupäeva hommikul startis S/Y Cassandra Roomassarest Kihnu suunas. Generaalplaan on minna Kihnu ja Pärnu kaudu Riiga, Golf Of Riga Regattale https://gulfofrigaregatta.eu/en

Sellel reisetapil oli pardal kuus purjetajat - Ott ja Birgit, Jaanis ning Martini onupoja pere. Ilmaprognoos lubas peale nädalast kuumalainet lõpuks leevendust ja pakkus vihma ning äikest.


 Nii see ka läks ja kõige suurema vihma saime kätte Allirahu all. Pilv oli nii must, et ilm läks pimedaks. Tuul väga tugev ei olnud. Kõige enam 12 m/s.

Lõunaks klaaris enam-vähem ära ja õhtuks, kui kell 17.45 Kihnu sadamasse jõudsime, säras päike ja saar puhkas sulnis tuulevaikuses.

Rentisime jalgrattad ja põrutasime küla jaanitulele. Kihnu rahvariides seelikuid oli seal tõesti palju. Aga oli ka mehi Kihnu kampsunites. Neid oli tõsi, märksa vähem. 


Palju oli lapsi ja veel rohkem sülelapsi. Mõni neistki Kihnu riietesse pandud. No comments: