Purjejaht Cassandra on laev ja meeskond, mis seilanud Läänemerel nüüd juba tubli 15 aastat. Laeva meeskond on natuke läbi aegade vahetunud ja ka alus ise on aastal 2016 ja ka 2022 aastal vahetunud, kuid ajalooline nimi jäi. See logiraamat saab alguse 2007 aasta maist kui tõime Cassandra nime kandva laeva Taanist, Bornholmi saarelt. Nimi meile sobis, sest sellel on ajalooline side Eesti ja Saaremaaga. . Teine Cassandra oli Beneteau First 34.7 . Alates 2022 seilab meredel kolmas laev, seekord X-35 aga nimi ikka sama.

20.7.10

Osalesime purjetajate laulupeol


Purjetajate laulupidu, Muhu Väina regatt, seekord juba kokkuvõttes 53-s, on seljataga.
Oli päikest ja äikest, esimest siiski oluliselt rohkem ja temperatuur +30° C oli regati alguspäevade tavapärane ilm.
Jaht Cassandra osales regatil vahetuva meeskonnaga. Kokku sõitis meie jahi pardal regatiga kaasa 10 inimest. Siiski mitte kõik korraga, vaid etappide kaupa ja paljud üldsegi oma esimesel regatil.
Kristjan korraldas jahi alguspunkti - Pärnusse viimist. Põhimeeskonnast oli sellel sõidul veel Ülar. Kaasa sõitis Pärnu purjetaja Aivar, kes osales ka regatil kuni Virtsuni ja Ülla ning Margit. Sõit Roomassaare - Pärnu kulges kiirekspressina. Tuul oli soodus ja reede õhtul startinud jõudsid kohale laupäeva hommikul. Pühapäeval oli regati avamine. Esmaspäevane Pärnu avaring lõppes täielikus tuulevaikuses ehk plangis ja võistlus katkestati. Juba enne seda ja eriti peale ametlikku katkestust otsisid kõik kuuma päikese eest ajutist leevendust meres ujudes. Teisipäevane Pärnu- Roomassaare etapp tõotas veidi rohkem tuult, esialgu seda aga ei olnud. Esimesed 24 miili läbisime 12 tunniga ehk keskmine kiirus 2 sõlme, mis on sama nagu jalutamine. Õhtul tuli ka tuult, aga esimese otsa tigumine (merel vist siis mollusklemine) viis selleni, et ükski jaht kell 4 hommikuks kontrollaega ei mahtunud ja ka see sõit meie grupi jaoks tühistati. Kolmapäeval sai sõidetud vaikses tuules Roomassaare lühirada. Vähemalt saime kontrollaega ja tulemuse kirja. Siin sattusime mitmel korral ka Delfi fotograafi objektiivi. Neljapäeval kell 9.00 anti start Roomassaare – Virtsu etapile. Kuigi tükati oli tuult rohkem, oli seda siiski väga vähe, eriti meiesuguse raske jahi jaoks. Tulemust taas kirja ei saanud.
Reedene Virtsu - Dirhami etapp oli kogu võistluse tuuliseim ja rada sõideti ilusti päeva jooksul ära. Saime ka oma parima, 13. koha kirja. Seekord läks hädasti vaja ka meie tublit kallutajate meeskonda.
Regati viimane, laupäevane etapp Dirhami lühirada oli taas hääbuvas tuules. Tagasi kodusadamasse tõid jahi Jaanis, Ülar ja Kristjan. Teel põikasid nad ka Vormsi saarelt läbi.
Tänud Delfile fotode eest. Rohkem pilte meist Delfis:
Regati avamisel
Väljasõidul Pärnust
Spinnakere all Roomassaares
Spinnakeri all Roomassaares, ahtrist
Meeskond foto 1
Meeskond foto 2

No comments: