Purjejaht Cassandra on laev ja meeskond, mis seilanud Läänemerel nüüd juba tubli 15 aastat. Laeva meeskond on natuke läbi aegade vahetunud ja ka alus ise on aastal 2016 ja ka 2022 aastal vahetunud, kuid ajalooline nimi jäi. See logiraamat saab alguse 2007 aasta maist kui tõime Cassandra nime kandva laeva Taanist, Bornholmi saarelt. Nimi meile sobis, sest sellel on ajalooline side Eesti ja Saaremaaga. . Teine Cassandra oli Beneteau First 34.7 . Alates 2022 seilab meredel kolmas laev, seekord X-35 aga nimi ikka sama.

27.7.10

Roja regatt lahedas tuules

Saaremaa Merispordi Seltsi Saaremaa meistrivõistlustel, Roja regatil jagus seda mida Muhu Väinal anti vaid näpuotsaga - tuult.

Roomassaarest Rojasse sõitsime ööl vastu 24. juulit ja korralikus taganttuules. See oli meile soodus ja saime etapil kolmanda koha. Rojas saime äikest ja päikest. Suurem äikesevihm kimbutas meid lõuna ajal. Õhtul käisime rannas ja nautisime sealseid ookeanilaineid, mida üsna tugev tuul pakkus. Peale ujumist oli taas korralik äike. Pildistasime end õhtul muuli tuletorni taustal.


25. juulil kell 10.00 anti start tagasisõiduks. Tuul oli end ööpäevaga 180° pööranud ja taas tagant. Nii sai mõlemad otsad sõidetud veidi alla 7 tunniga. Sõitsime ühes tempos koos jaht Lotega.
Nii sai neist ka hea f
oto. Kokkuvõtteks samuti kolmas koht.

No comments: