Purjejaht Cassandra on laev ja meeskond, mis seilanud Läänemerel nüüd juba kümme aastat. Laev on meeskonna all küll 2016 aastal vahetunud, aga nimi jäi. See logiraamat saab alguse 2007 aasta maist kui tõime Cassandra nime kandva laeva Taanist, Bornholmi saarelt. Nimi meile sobis, sest sellel on ajalooline side Eesti ja Saaremaaga. Meie esimene laev kannab alates 2016 uute tublide seilajate käes nime Elektra . Uus Cassandra on Beneteau First 34.7 Koos uue laevaga kasvas veidi ka meeskond.

26.4.16

Kodutee 2 etapp

Nüüd tagantjärgi meenutades oli Neljapäeval, 21. aprillil Dirhami - Kuivastu sõit kõige külmem. Tuul puhus ka tükati otse silmaauku. Paljud meremärgid on veel sisse panemata. Kui Dirhamist lahkusime, siis hakati seal just ujuvkaisid sisse tõstma. Kuivastus hakati aga järgmine päev poisid ja toodreid paika panema.
Rukkirahu kanalis kohtusime nagu kord ja kohus parvlaevaga Regula. Veidi eemal ootas kistuse läbimist poilaev Sektori.

Kuivastusse jõudsime kella 8 ajal õhtul.
Kuivastu sadam võttis meid hästi vastu. Tagatipuks näitas päike meile ka taasa vikerkaart.
Jahisadama järelvaataja tõi kohale isegi grilli. Seal saime ka saunasooja kontide vahele.
Hommikul saabus Kuivastusse ka Juhan, kes meeiega taas liitus.
Reedel 22. aprillil sai starditud kohe kui Kuivastu poest oma hommikusöögi leivad ja vorstid kätte saime.  Hommikut sõime sadamast mootori alla välja välja sõites merel. Kuivastu-Roomasaare etapil sai ka spinn ära proovitud.  Hiljem pööras aga tuule vastu ja terve tee sai krüssatud. Paut paudi otsa pingutasime Roomassaareni välja. Kell oli pool üheksa õhtul kui kais otsad andsime.
Selle sõidul said kõik nii rooli hoida ja kallutada.
No comments: