Purjejaht Cassandra on laev ja meeskond, mis seilanud Läänemerel nüüd juba tubli 15 aastat. Laeva meeskond on natuke läbi aegade vahetunud ja ka alus ise on aastal 2016 ja ka 2022 aastal vahetunud, kuid ajalooline nimi jäi. See logiraamat saab alguse 2007 aasta maist kui tõime Cassandra nime kandva laeva Taanist, Bornholmi saarelt. Nimi meile sobis, sest sellel on ajalooline side Eesti ja Saaremaaga. . Teine Cassandra oli Beneteau First 34.7 . Alates 2022 seilab meredel kolmas laev, seekord X-35 aga nimi ikka sama.

7.12.21

SAAREMAALE VIIMINE

 


Mõni päev varem saabus postkasti 1952. a Helsingi olümpiaks välja töötatud longero reklaamflaier, mille pöördelt oli lugeda, et sellest ajast alates valivad soomlased igal aastal ka „longero-halli“ päeva, aasta kõige pimedama, uduse ja vihmasema päeva ja ning sel aastal on see 13. novembril.

 Meie aga panime tol päeval hooaja lõpupeo järel kohe autoga mandrile, kus Sailinvestis oli valmis saanud CASSANDRA remont. Vana tahtis, et sel hooajal tuli laeval vastu võtta mõned kõksud, neid nüüd siis silutigi.

 Entusiastlikult oli nõus kaasa sõitma ka Tiit. Peale Voosi kurgus pimedas navigeerimise on tee ju tuttav. Viirelaiu juures toimus tol öösel kalurite päästeoperatsioon, meie märkasime vaid, et praam sõitis tühjalt ja graafiku väliselt, kuid oma raadiojaamast seda ei kuulnud, peab kevadel ühendused üle kontrollima.

 Öö oli pikk, kuid ilm vaikne ja 22 tunni pärast olime kodusadamas. Sama kaua, kui suvel autoga Torbolesse. Kuressaare Vanalinna kohvikus sõime kosutava hommikuomleti ning isadepäeva lõunaks olime juba perede juures tagasi.

 

Alo Tamm.

No comments: