Purjejaht Cassandra on laev ja meeskond, mis seilanud Läänemerel nüüd juba tubli 15 aastat. Laeva meeskond on natuke läbi aegade vahetunud ja ka alus ise on aastal 2016 ja ka 2022 aastal vahetunud, kuid ajalooline nimi jäi. See logiraamat saab alguse 2007 aasta maist kui tõime Cassandra nime kandva laeva Taanist, Bornholmi saarelt. Nimi meile sobis, sest sellel on ajalooline side Eesti ja Saaremaaga. . Teine Cassandra oli Beneteau First 34.7 . Alates 2022 seilab meredel kolmas laev, seekord X-35 aga nimi ikka sama.

3.8.22

Laeva kaalumine

Võistlemiseks on tarvis ka laeva mõõdukiri vormistada. Purjed olime peale Stockholmist tulekut kodusadamas juba üle mõõtnud, teine oluline näitaja on laeva kaal. Muidugi oli laeval ka varasemast One Design mõõdukiri olemas, kuid selle andmed juba mõne aasta tagused.

 

Niisiis leppisime Haapsalu kraanaga kokku, laenutasime Jahtklubide liidu kaalu ning Alo ja Indrek sättisid end varahommikul jälle Haapsallu. Mõõtmiseks tuleb laevalt purjed maha võtta, samuti ka soodiotsad ning kõik muu lahtine kraam. Paari tunniga ladusime selle kõik kai peale koormakatte alla ning haalasime laeva kütusekaisse, kust kraana seda tõstma ulatas. X-35 on disainitud ühe-kinnituse tõsteks, luuk läbi kajutilae ja kraana konks otse kiilu peale, meie aga kasutasime traditsioonilist troppidega tõstmist.

 

Kaalu otsas mingeid üllatusi ei olnud, kõik vastas ilusti paberitele. Samuti nägime veel ka põhja ära, kuigi selles polnud mingit kahtlust, põhi oli Rootsis mõne nädala eest üle pestud.

Ilm oli jälle kõueline, aga saime enne sadu kõik tehtud. Foto: kraana konksu otsas

Foto: asjad kai peal

Foto: Peeter Ramst purjeid mõõtmas

 

No comments: