Purjejaht Cassandra on laev ja meeskond, mis seilanud Läänemerel nüüd juba tubli 15 aastat. Laeva meeskond on natuke läbi aegade vahetunud ja ka alus ise on aastal 2016 ja ka 2022 aastal vahetunud, kuid ajalooline nimi jäi. See logiraamat saab alguse 2007 aasta maist kui tõime Cassandra nime kandva laeva Taanist, Bornholmi saarelt. Nimi meile sobis, sest sellel on ajalooline side Eesti ja Saaremaaga. . Teine Cassandra oli Beneteau First 34.7 . Alates 2022 seilab meredel kolmas laev, seekord X-35 aga nimi ikka sama.

17.8.22

SHAMPAGNE SAILING LASTEGA

 

SHAMPAGNE SAILING LASTEGA

 


Peale Muhu Väina sõitsime Pärnust tagasi kodusadamasse

Roomassaarde. Ülesõiduks saab ju ise ilma valida pealegi võtab see ülesõit terve päeva. Siis läksimegi – Jaanis, Alo koos Maria ja Elisaga ning Helina koos Enricoga, sest lapsed polnud ka veel uut laeva proovinud.

 

Kihnuni põristasime mootoriga, edasi nautisime jälle ideaalseid purjetamistingimusi, 4 m/s tuult, sile vesi, täispurjes 5 sõlme käiku. Igaüks sai kõiki töid ja rooli proovida, nautisime alkovaba Mulli, päikest ja kodumerd – täielik shampagne sailing päikseloojangusse!

 

Järgmisel hommikul hooldasime Jaanisega purjeid, groot tuli juba kolmandat korda maha võtta :-)

Lapsed nautisid Ooperipäevade melu ja kuurortlinna, õhtul saime viimase bussiga Pärnusse tagasi, kuhu oli jäänud meie auto. Palava päeva lõpetasime jäätisega Oliveri kohvikus.

Jälle kaks kauneimat puhkusepäeva!

 

 

Alo Tamm.

 

Foto: alkovaba Mull.

Foto: Elisa, Helina, Maria.

 

No comments: