Purjejaht Cassandra on laev ja meeskond, mis seilanud Läänemerel nüüd juba tubli 15 aastat. Laeva meeskond on natuke läbi aegade vahetunud ja ka alus ise on aastal 2016 ja ka 2022 aastal vahetunud, kuid ajalooline nimi jäi. See logiraamat saab alguse 2007 aasta maist kui tõime Cassandra nime kandva laeva Taanist, Bornholmi saarelt. Nimi meile sobis, sest sellel on ajalooline side Eesti ja Saaremaaga. . Teine Cassandra oli Beneteau First 34.7 . Alates 2022 seilab meredel kolmas laev, seekord X-35 aga nimi ikka sama.

1.8.22

Roomassaarest Haapsallu

 

Laeva õnnistamise järel panime kohe samal päeval Haapsallu, et osaleda nädal hiljem sealt algaval 65. Muhu Väina regatil. Meeskonnas Alo, Jaanis, Juhan, Indrek ja Marek. Marek oli esmakordselt purjelaeva pardal ning sai peaaegu pool sõitu spinni all roolida. Üsna haruldane võimalus ja Mareki sõnul ka väga võimas tunne!

 

Peale ülesõitu Stockholmist olime selle laevaga alles teist korda merel. Ilm lubas ka kerget sadu, aga meie saime enam-vähem ilma läbi. Korralik 6-8 m/s pakstaak tuul lasi spinni üles võtta ning lendasime 10 tunniga need 80 miili läbi. Korra võtsime siiski ka purjed alla, kui Kübassaare juures äikesepilved tagant väga lähedale hakkasid jõudma.

 

Päikeseloojangul läks Haapsalu lahel tuul 4 m/s peale alla, aga uus CASSANDRA tegi siledal veel külgtuules ikka 5 sõlme, kuidagi ei raatsinud purjesid ära koristada.

 

Hommikul jõudsid pered autodega Roomassaarest meile Haapsallu järele, Marek-i pere tuli Hiiumaalt. Oli väga kaunis nädalavahetus ja esmaspäevaks kõik jälle töövõimelised.

 

Foto: Marek roolis

No comments: