Purjejaht Cassandra on laev ja meeskond, mis seilanud Läänemerel nüüd juba kümme aastat. Laev on meeskonna all küll 2016 aastal vahetunud, aga nimi jäi. See logiraamat saab alguse 2007 aasta maist kui tõime Cassandra nime kandva laeva Taanist, Bornholmi saarelt. Nimi meile sobis, sest sellel on ajalooline side Eesti ja Saaremaaga. Meie esimene laev kannab alates 2016 uute tublide seilajate käes nime Elektra . Uus Cassandra on Beneteau First 34.7 Koos uue laevaga kasvas veidi ka meeskond.

24.6.21

Kihnu jaanikule

 Jaanilaupäeva hommikul startis S/Y Cassandra Roomassarest Kihnu suunas. Generaalplaan on minna Kihnu ja Pärnu kaudu Riiga, Golf Of Riga Regattale https://gulfofrigaregatta.eu/en

Sellel reisetapil oli pardal kuus purjetajat - Ott ja Birgit, Jaanis ning Martini onupoja pere. Ilmaprognoos lubas peale nädalast kuumalainet lõpuks leevendust ja pakkus vihma ning äikest.


 Nii see ka läks ja kõige suurema vihma saime kätte Allirahu all. Pilv oli nii must, et ilm läks pimedaks. Tuul väga tugev ei olnud. Kõige enam 12 m/s.

Lõunaks klaaris enam-vähem ära ja õhtuks, kui kell 17.45 Kihnu sadamasse jõudsime, säras päike ja saar puhkas sulnis tuulevaikuses.

Rentisime jalgrattad ja põrutasime küla jaanitulele. Kihnu rahvariides seelikuid oli seal tõesti palju. Aga oli ka mehi Kihnu kampsunites. Neid oli tõsi, märksa vähem. 


Palju oli lapsi ja veel rohkem sülelapsi. Mõni neistki Kihnu riietesse pandud. No comments: