Purjejaht Cassandra on laev ja meeskond, mis seilanud Läänemerel nüüd juba kümme aastat. Laev on meeskonna all küll 2016 aastal vahetunud, aga nimi jäi. See logiraamat saab alguse 2007 aasta maist kui tõime Cassandra nime kandva laeva Taanist, Bornholmi saarelt. Nimi meile sobis, sest sellel on ajalooline side Eesti ja Saaremaaga. Meie esimene laev kannab alates 2016 uute tublide seilajate käes nime Elektra . Uus Cassandra on Beneteau First 34.7 Koos uue laevaga kasvas veidi ka meeskond.

7.12.21

SAAREMAALE VIIMINE

 


Mõni päev varem saabus postkasti 1952. a Helsingi olümpiaks välja töötatud longero reklaamflaier, mille pöördelt oli lugeda, et sellest ajast alates valivad soomlased igal aastal ka „longero-halli“ päeva, aasta kõige pimedama, uduse ja vihmasema päeva ja ning sel aastal on see 13. novembril.

 Meie aga panime tol päeval hooaja lõpupeo järel kohe autoga mandrile, kus Sailinvestis oli valmis saanud CASSANDRA remont. Vana tahtis, et sel hooajal tuli laeval vastu võtta mõned kõksud, neid nüüd siis silutigi.

 Entusiastlikult oli nõus kaasa sõitma ka Tiit. Peale Voosi kurgus pimedas navigeerimise on tee ju tuttav. Viirelaiu juures toimus tol öösel kalurite päästeoperatsioon, meie märkasime vaid, et praam sõitis tühjalt ja graafiku väliselt, kuid oma raadiojaamast seda ei kuulnud, peab kevadel ühendused üle kontrollima.

 Öö oli pikk, kuid ilm vaikne ja 22 tunni pärast olime kodusadamas. Sama kaua, kui suvel autoga Torbolesse. Kuressaare Vanalinna kohvikus sõime kosutava hommikuomleti ning isadepäeva lõunaks olime juba perede juures tagasi.

 

Alo Tamm.

No comments: