Purjejaht Cassandra on laev ja meeskond, mis seilanud Läänemerel nüüd juba kümme aastat. Laev on meeskonna all küll 2016 aastal vahetunud, aga nimi jäi. See logiraamat saab alguse 2007 aasta maist kui tõime Cassandra nime kandva laeva Taanist, Bornholmi saarelt. Nimi meile sobis, sest sellel on ajalooline side Eesti ja Saaremaaga. Meie esimene laev kannab alates 2016 uute tublide seilajate käes nime Elektra . Uus Cassandra on Beneteau First 34.7 Koos uue laevaga kasvas veidi ka meeskond.

3.8.22

Laeva kaalumine

Võistlemiseks on tarvis ka laeva mõõdukiri vormistada. Purjed olime peale Stockholmist tulekut kodusadamas juba üle mõõtnud, teine oluline näitaja on laeva kaal. Muidugi oli laeval ka varasemast One Design mõõdukiri olemas, kuid selle andmed juba mõne aasta tagused.

 

Niisiis leppisime Haapsalu kraanaga kokku, laenutasime Jahtklubide liidu kaalu ning Alo ja Indrek sättisid end varahommikul jälle Haapsallu. Mõõtmiseks tuleb laevalt purjed maha võtta, samuti ka soodiotsad ning kõik muu lahtine kraam. Paari tunniga ladusime selle kõik kai peale koormakatte alla ning haalasime laeva kütusekaisse, kust kraana seda tõstma ulatas. X-35 on disainitud ühe-kinnituse tõsteks, luuk läbi kajutilae ja kraana konks otse kiilu peale, meie aga kasutasime traditsioonilist troppidega tõstmist.

 

Kaalu otsas mingeid üllatusi ei olnud, kõik vastas ilusti paberitele. Samuti nägime veel ka põhja ära, kuigi selles polnud mingit kahtlust, põhi oli Rootsis mõne nädala eest üle pestud.

Ilm oli jälle kõueline, aga saime enne sadu kõik tehtud. Foto: kraana konksu otsas

Foto: asjad kai peal

Foto: Peeter Ramst purjeid mõõtmas

 

No comments: