Purjejaht Cassandra on laev ja meeskond, mis seilanud Läänemerel nüüd juba kümme aastat. Laev on meeskonna all küll 2016 aastal vahetunud, aga nimi jäi. See logiraamat saab alguse 2007 aasta maist kui tõime Cassandra nime kandva laeva Taanist, Bornholmi saarelt. Nimi meile sobis, sest sellel on ajalooline side Eesti ja Saaremaaga. Meie esimene laev kannab alates 2016 uute tublide seilajate käes nime Elektra . Uus Cassandra on Beneteau First 34.7 Koos uue laevaga kasvas veidi ka meeskond.

1.8.22

Roomassaarest Haapsallu

 

Laeva õnnistamise järel panime kohe samal päeval Haapsallu, et osaleda nädal hiljem sealt algaval 65. Muhu Väina regatil. Meeskonnas Alo, Jaanis, Juhan, Indrek ja Marek. Marek oli esmakordselt purjelaeva pardal ning sai peaaegu pool sõitu spinni all roolida. Üsna haruldane võimalus ja Mareki sõnul ka väga võimas tunne!

 

Peale ülesõitu Stockholmist olime selle laevaga alles teist korda merel. Ilm lubas ka kerget sadu, aga meie saime enam-vähem ilma läbi. Korralik 6-8 m/s pakstaak tuul lasi spinni üles võtta ning lendasime 10 tunniga need 80 miili läbi. Korra võtsime siiski ka purjed alla, kui Kübassaare juures äikesepilved tagant väga lähedale hakkasid jõudma.

 

Päikeseloojangul läks Haapsalu lahel tuul 4 m/s peale alla, aga uus CASSANDRA tegi siledal veel külgtuules ikka 5 sõlme, kuidagi ei raatsinud purjesid ära koristada.

 

Hommikul jõudsid pered autodega Roomassaarest meile Haapsallu järele, Marek-i pere tuli Hiiumaalt. Oli väga kaunis nädalavahetus ja esmaspäevaks kõik jälle töövõimelised.

 

Foto: Marek roolis

No comments: