Purjejaht Cassandra on laev ja meeskond, mis seilanud Läänemerel nüüd juba tubli 15 aastat. Laeva meeskond on natuke läbi aegade vahetunud ja ka alus ise on aastal 2016 ja ka 2022 aastal vahetunud, kuid ajalooline nimi jäi. See logiraamat saab alguse 2007 aasta maist kui tõime Cassandra nime kandva laeva Taanist, Bornholmi saarelt. Nimi meile sobis, sest sellel on ajalooline side Eesti ja Saaremaaga. . Teine Cassandra oli Beneteau First 34.7 . Alates 2022 seilab meredel kolmas laev, seekord X-35 aga nimi ikka sama.

18.9.22

KURESSAARE MEREPÄEVAD

 


Viimati olesime Merepäevade eskaadrisõidul 2018.a. Vahepeal olid meeskonnal muud huvid, 2019 käisime Gotlandil Visby keskaja nädalal ning kaks viimast aastat möllas COVID.

 Sel aastal oli CASSANDRA aga eskaadri juhtlaevaks. Otse praamilt jõudsid pardale veel ka Ülle ja Toomas. Heiskasime laeval lipuehte ning hämaras proovisime ka tulede vanikut. Kaugelt paistis päris efektne!

Merepäevad olid oma kauni augustiilma, visiteeriva sõjalaeva EML Admiral Cowan ning mitmete esinejatega tuntud headuses. Nautisime Kuressaare sadamasillast teisel pool akvatooriumi esinenud Viie Miinuse, Liis Lemsalu ja Kukerpillide esinemist.

Saginat lisasid veel ka samal ajal linnas toimunud rahvusvahelise firma Bolt suvepäevad.

 

Alo.

 

No comments: