Purjejaht Cassandra on laev ja meeskond, mis seilanud Läänemerel nüüd juba tubli 15 aastat. Laeva meeskond on natuke läbi aegade vahetunud ja ka alus ise on aastal 2016 ja ka 2022 aastal vahetunud, kuid ajalooline nimi jäi. See logiraamat saab alguse 2007 aasta maist kui tõime Cassandra nime kandva laeva Taanist, Bornholmi saarelt. Nimi meile sobis, sest sellel on ajalooline side Eesti ja Saaremaaga. . Teine Cassandra oli Beneteau First 34.7 . Alates 2022 seilab meredel kolmas laev, seekord X-35 aga nimi ikka sama.

28.9.22

ABRUKA KRUIIS

 

Merepäevade melu teisel päeval läksime Ülle ja Toomasega Abrukale. Nad olid just saabunud Fääri saarte ekskursioonilt, aga Abrukal oli veel käimata :-)

 

Ilm oli soe ja selge, aga tuul 10 m/s ümber, mis tegi sildumise põnevaks, eriti ärasildumise, kuna küljgtuul kippus vööri poi peale kandma. Õnneks oli kai peal teisi merepäevalisi laevnikke abistamas.


 Abrukal tegime külatänava ringi ja astusime sisse muuseumi, kus valmistuti algavaks maleturniiriks. Samuti saime teada, et kõrvaltalus valmistatakse laupäeviti Kuressaare parimat pizzat.

 Kuressaare kesklinna sadamasse tagasi jõudes nautisime juba teist õhtut järjest Hafeni resto toite ja teeninduse kiirust, millega saime ainult rahule jääda. Ka kohvi oli väga hea!

 

Alo.

 

Foto: Abruka tuletorn.

No comments: